Strona główna » Z życia szkoły » SUPERGIMBUS – Najlepszy Gimnazjalista Województwa Łódzkiego – 9.03.2012

SUPERGIMBUS – Najlepszy Gimnazjalista Województwa Łódzkiego – 9.03.2012

MAMY SUPERGIMBUSA 2011/2012!!!

Wielki finał VI edycji konkursu za nami. W walce o tytuł SUPERGIMBUSA – Najlepszego Gimnazjalisty Województwa Łódzkiego, wzięło udział 10 gimnazjalistów z naszego miasta oraz szkół wojewódzkich. Jak co roku, staraliśmy się zapewnić uczestnikom nie tylko miłą atmosferę, ciekawe konkursy i niespodzianki, ale także moc emocji wynikających z naukowych rywalizacji.

Po raz pierwszy jednak w pierwszej części Finału wykorzystaliśmy dobra nowych technologii. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę korzystając z elektronicznego systemu, który pozwalał na wybór odpowiedzi do pytań zamkniętych za pomocą niewielkich pilotów. Nie obeszło się bez małych potknięć, ale zdołaliśmy opanować początkowe problemy i pozostała część konkursu przebiegła bez zastrzeżeń. Poziom pierwszej części Finału okazał się na tyle wyrównany, że o zajęciu 4 i 5 miejsca musiał decydować refleks – a zatem liczyła się szybkość, z jaką uczniowie udzielali poprawnych odpowiedzi.

W rezultacie w 2 części spotkało się pięciu panów, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami otwartymi z 11 dziedzin. Łatwo nie było, ale szczęśliwie dotarliśmy do WIELKIEGO FINAŁU – który, podobnie, jak w zeszłym roku, rozegrany został w konwencji teleturnieju “1 z 10”.
Troje niezaprzeczalnie zdolnych gimnazjalistów: Patryk Drożdżowski, Andrzej Nowacki i Jarosław Striker – stali się głównymi kandydatami do niezwykle prestiżowego tytułu Supergimbusa!
Kilka szybkich pytań, chwile zastanowienia, wielkie napięcie i w końcu poznaliśmy zwycięzcę!
Został nim – ANDRZEJ NOWACKI z Zespołu Szkół w Klukach! Stał się tym samym posiadaczem unikalnej statuetki Janioła, którego w tym roku nazwano SLAWKIEM 🙂 oraz pięknego, nowego laptopa – ufundowanego przez Fundację Nauki i Wychowania.
Drugie miejsce zajął JAROSŁAW STRIKER z Gimnazjum nr 26 w Łodzi, a brązowy medal przypadł w udziale PATRYKOWI DROŻDŻOWSKIEMU z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Niechcicach.

Wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału Konkursu serdecznie gratulujemy, a drużynom kibicującym zazdrościmy mocnych gardeł i pomysłowych haseł. Cieszymy się, że tyle młodych ludzi posiada tak przeolbrzymie zasoby wiedzy i chętnie się nimi dzieli. Mamy nadzieję, że wynieśliście z naszego spotkania tylko dobre wspomnienia i zdobyliście kolejne doświadczenia, które budują nas i nasze życie!

Źródło informacji: http://www.supergimbus.salezjanie.pl/

Z życia szkoły , ,

Brak komentarzy to “SUPERGIMBUS – Najlepszy Gimnazjalista Województwa Łódzkiego – 9.03.2012”

Leave a Reply

(required)

(required)