Od bram dalekich wschodu słońca Aż po granice kręgu ziemi Sławimy dziś Chrystusa Króla Z Maryi dla nas zrodzonego Potężny stwórca wszystkich rzeczy Doczesną przyjął postać sługi By w ludzkim dziele zbawić ludzi I nie zatracić swoich stworzeń. /Z hymnu Jutrzni Bożego Narodzenia/
Boże Narodzenie to znak, że do naszych domów zawitał ceremoniał wigilijnej wieczerzy, dzielenie się opłatkiem, zapach żywej choinki, kolędowanie i bliskość wcielonego Boga…
Boże Narodzenie to znak, że do naszych serc zawitała chwila dobrej woli, odwrócenie się od zakłamania, fałszu, nieporozumień…
Boże Narodzenie to czas szczególnych spotkań z najbliższymi, niespodzianką prezentów, uwielbienia Syna Bożego położonego na sianie i wiarą płynącą ze świadomości, że Bóg dla nas stał się człowiekiem…
Boże Narodzenie to czas radości dla zatroskanych, otwarcia serc dla narodzin Zbawiciela, spojrzenia w niebo i znalezienia gwiazdy betlejemskiej, światła dla umysłu, zaszczepienia spokoju w sercach…
Radość Bożego Narodzenia daje klucz, aby otworzyć wszystkie drzwi zamknięte i światło, aby rozwiać wszelkie ciemności w naszym życiu. Niech Bóg da nam nadzieję, spokój i ciszę…
W ten szczególny czas Betlejemskiej Nocy kiedy przeżywamy po raz kolejny Pamiątkę Narodzenia naszego Zbawiciela, pragnę złożyć z serca płynące życzenia wszystkim byłym i obecnym uczniom, rodzicom, absolwentom i przyjaciołom: zdrowych, pogodnych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2023.
Jak każdego roku, 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Zwykle wiąże się to z różnego rodzaju inicjatywami i akcjami na świeżym powietrzu. Tym razem jednak z oczywistych względów, jest inaczej…. Zachęcam do refleksji…
W czwartek, 26 października, uczniowie klasy V f: Iga Krawczyńska, Amelia Łuczak, Kaja Milewicz, Julia Stępień i Błażej Zywert, reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie ekologiczno-literackim ,,Płazy, ryby, wodorosty – ekosystem nie jest prosty”.
Rywalizacja została podzielona na trzy etapy. W pierwszej części konkursu uczestnicy prezentowali pantomimę ukazującą życie pod wodą. W drugiej rundzie uczniowie zmagali się z testem o tematyce ekologicznej, zaś w ostatnim etapie musieli wykazać się kunsztem poetyckim i stworzyć wierszyk na temat wylosowanego obrazka. Po emocjonującej rywalizacji nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyjątkowo atrakcyjne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!
Wiedzę przyrodniczą można przekazać podczas tradycyjnych lekcji. Jednakże to zajęcia w terenie stanowią dla uczniów najbardziej atrakcyjną formę uczenia się.
Doskonale o tym wiedział Albert Einstein, który twierdził: ,,Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz?.
Dlatego w sobotę, 7 października 2017 roku uczniowie Koła Przyrodniczego i LOP wyruszyli na lekcję terenową do Miejskiego Parku im. J. Poniatowskiego w Piotrkowie Tryb.
Uczestnicy pod okiem nauczycielki przyrody i nauczyciela Technikum Leśnego w Bujnach, pana Macieja Wieczorka uczyli się rozpoznawać gatunki drzew liściach i iglastych starodrzew parku, a także poznawali wyjątkowość tego miejsca pod kątem jego flory i fauny.
Z radością informuję, że Wojciech Strzelczyk – uczeń klasy V został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, dla uczniów szkół podstawowych. Aby dostać się do ścisłego finału, tego trudnego konkursu, Wojtek musiał przejść najpierw przez eliminacje szkolne, a następnie rejonowe. W drugim etapie uzyskał najwyższy wynik spośród startujących uczestników – 91,25%. Do trzeciego etapu przeszło 27 uczniów ze 1500 startujących:) Chcę podkreślić, że materiał konkursowy obejmował treści programowe od starożytności do wydarzeń okrągłego stołu i zalecanej literatury.
Wojtuś gratuluję Ci sukcesu i mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej;)
Z nieukrywaną radością informuję, iż uczeń klasy V b – Wojciech Strzelczyk zakwalifikował się do III etapu konkursu uzyskując 91,25% i 9 marca będzie walczył o tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla Szkół Podstawowych.